باغ های سبزیجات عمودی مزایای سلامتی و افزایش خودکفایی را به ساکنان شهر ارائه می دهند

آیا شما در شهر زندگی می کنید و دوست دارید باغ سبزیجات داشته باشید ، اما با یک فضای کوچک باغ محدود شده اید؟ اگر واقعاً می خواهید سبزیجات تازه خود را پرورش دهید ، پس پاسخی برای شما وجود دارد. شاید شما بخواهید یک باغ گیاهان عمودی درست در همان منطقه کوچک خود بکارید. یک باغبانی عمودی برای سبزیجات می تواند به راحتی به اندازه یک باغ طبیعی سبزیجات تولید کند.

به یاد داشته باشید ، شما نیازی به محدود کردن فقط باغ های عمودی در فضای باز ندارید. اگرچه مراقبت از یک باغ سبزیجات در آپارتمان یا مناطق محدود دیگر ممکن است کمی مشکل باشد ، اما غیرممکن و پاداش آور نیست. باغبانی در فضای بسته به شما امکان می دهد سبزیجاتی را که در آب و هوای منطقه شما یافت نمی شوند ، پرورش دهید ، و تنوع بهتری را برای انتخاب هنگام کاشت به شما یوکا ارائه می دهد. همچنین نشان داده شده است که گیاهان زنده می توانند کیفیت هوا را در فضاهای کوچک بهبود بخشند. اگرچه ممکن است برای جلوگیری از هرگونه بوی احتمالی ، تهویه مناسب لازم باشد ، اما دیگران احساس می کنند که به دلیل اکسیژن تازه کننده ای که از گیاهان شما ساطع می شود ، می توانند نفس راحتی بکشند و به طور کلی آرام تر هستند.

باغ های عمودی سبزیجات ایده آل جدیدی نیستند ، اما گاهی اوقات آنها را با یک دیوار زنده اشتباه می گیرند. از آنجا که هم از دیوارهای زندگی و هم از باغ های گیاهی عمودی می توان برای تولید سبزیجات و میوه ها استفاده کرد ، دیوارهای زندگی بیشتر از تولید مواد غذایی به زیبایی توجه دارند. این شکل از باغبانی می تواند در آپارتمان یا باغ حیاط پشتی کوچک شما انجام شود.

در باغبانی عمودی گیاهان سبزیجات را برای رشد به سمت بالا آموزش می دهید. آنها سازه های خاصی را طراحی کرده اند که شامل کل باغ در یک منطقه کوچک است. با استفاده از قاب های مناسب و تنظیمات قفسه بندی عرضی ، خواهید دید که گیاهان خود را برای رشد عمودی آموزش دهید.

مجموعه های باغبانی عمودی آماده ای وجود دارد که می توانید خریداری کنید و حدس و گمان در ساخت تنظیمات شما را از بین می برد ، اما اگر بخواهید می توانید مسیر خود را انجام دهید. اگر تصمیم به استفاده از روش DIY دارید ، مطمئن شوید که ساختار طرحی که برای ساخت باغ سبزیجات عمودی خود استفاده می کنید قادر به نگهداری مواد ، خاک ، آب و گیاهانی است که می خواهید در باغچه و همچنین سبزیجات پرورش دهید. در حالی که می توانید اطلاعات جزئی درباره وزن قسمتهای مختلف باغ جدید خود را به صورت آنلاین بیابید. ما دریافته ایم که چنین کیت های آماده اغلب می توانند زمان زیادی را صرفه جویی کنند – نه تنها با نصب ، بلکه همچنین مانع زمان “رشد” را از دست داده و ممکن است با گیاهان پژمرده ای که مقدار مناسب آب یا خاک ندارند مواجه شوید.

اگر تصمیم دارید باغ سبزیجات عمودی را احداث کنید ، مدتی را به جستجوی مکان ایده آل اختصاص دهید ، زیرا گیاهان شما برای رشد به نور آفتاب کافی احتیاج دارند. اگر در منطقه شهری هستید که ساختمانهای بزرگ بیشتر نور طبیعی ناشی از پاسیو یا طاقچه های شما را مسدود می کنند ، باید چراغهایی بخرید که نور خاصی تولید می کنند تا به شما در پرورش گیاهان و سبزیجات کمک کنند.

اگر یک باغ ارگانیک واقعی می خواهید ، باید تحقیق کنید که چگونه می توانید روش های کمپوست را در خاک مورد استفاده در باغ های عمودی خود اعمال کنید. یک سیستم تخلیه مناسب و همچنین گردش هوا مناسب (چه در داخل خانه و چه در بیرون) مهم است. دانشمندان ناسا در مورد انواع روش های باغبانی عمودی تحقیق کرده اند که نشان می دهد با پیشرفت تکنولوژی ، منابع و فرآیندهای نحوه کاشت سبزیجات و گیاهان به صورت عمودی ادامه خواهد یافت. در حالی که سیستم های بزرگ شبکه ای و تکنیک های پیشرفته آبیاری هیدروپونیک ممکن است راه حل های ممکن برای ایوان سیمان شما ارائه ندهند ، ما می توانیم از مفاهیم و ایده هایی که ایجاد می کنند استفاده کنیم و می توانیم آنها را متناسب با نیازهای خود مقیاس بندی کنیم.